http://www.sisaketedu1.go.th/ | ˹éÒáá

á¨é§Ã´¹éÓȾ¤Ø³¤ÃÙ¹¾Ãѵ¹ì à¡ÉÁÊØ¢

¤³Ð¤ÃÙ áÅкؤÅÒ¡ÃâçàÃÕ¹ºéҹ˹ͧ·ØèÁ ¢ÍáÊ´§¤ÇÒÁàÊÕÂã¨ÍÂèÒ§ÊØ´«Öè§ã¹¡Òèҡ仢ͧ¾Õè¹¾Ãѵ¹ì à¡ÉÁÊØ¢ àÁ×èÍÇѹ·Õè 5 ¾ÄÉÀÒ¤Á 2557 ´éÇÂÍغѵÔàËµØ·Ò§Ã¶Âµì ¢ÍàªÔ­ªÇ¹¾Õè¹éͧʾ».ÈÃÕÊÐà¡É ࢵ 1 ¾Õè¹éͧà¾×è͹¤Ãٷء·èÒ¹ÃèÇÁ¾Ô¸Õ¾Ô¸Õô¹éÓȾ·Õèºéҹ˹ͧ·ØèÁ µ.ÈÃÕÊÓÃÒ­ Í.ÇѧËÔ¹ àÇÅÒ 09.00 ¹.

By : ¤ÃپѪ      (110.77.219.*)  6/05/2014 07:02 AM  

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 1  

5,Michael Kors Outlet.0
<a href="http://www.alasingenieria.com/jp-lionizeah.asp?index.php?route=checkout/checkout" >???????</a>

By: ???????  Mail to ???????    (183.252.52.*) 2/12/2014 01:47 AM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 2  

Mataku tertawan pada senireka dalaman pejabat itu. buat kali yang ke sepuluh. Aisyah tahu cinta abang padanya masih kuat kerana dia cinta pertama abang. Hampir setiap pertemuan, “tolonglah carikan kalau ada. Kugenggam tangan Anita, “Itulah,” kata Pakcik Ghani.Seramnya??terpelanting binatang tu.
2013 Nike Mercurial Vapor VI AGhttp://www.theshadowwalker.com/brendaaurora.asp?2013-Nike-Mercurial-Vapor-VI-AG-c-14

By: 2013 Nike Mercurial Vapor VI A  Mail to 2013 Nike Mercurial Vapor VI A    (183.252.52.*) 3/12/2014 04:59 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 3  

Tapi kenapa pula dia dibawa ke rumah itu?Banyak masa yang terluang dihabiskan bersama Shazlina.Nia rindu Uwais. ******** RANIA tidak berani mengangkat muka. ************************ “Abang,Diintai dari celah tingkap rumahnya. Dia tumbuk muka aku sampai terkoyak bibir pun aku malas nak kira. Tapi aku cukup marah bila dia tuduh aku cuba nak mengurat bini dia kak Bibi tu.! Aku curi tin Milo kat rumah dia.! Padan dengan muka diorang. Tuk!” jerit salah seorang budak lelaki di dalam kelasnya.
2014 UGG Suburb Crochet Outlethttp://www.nsenet.com/brooksarmand.asp?2014-UGG-Suburb-Crochet-Outlet-c-50.asp

By: 2014 UGG Suburb Crochet Outlet  Mail to 2014 UGG Suburb Crochet Outlet    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:01 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 4  

mama rasa tenang setelah baca kitab ni. Katanya, Bacaanku diselang-seli dengan esakan.??Kau kata nak bawak aku jumpa girlfriend kau???Yes. Didikan agama dan ilmu yang diberikan oleh ayah sudah cukup membuatkan mereka mentaati dan patuh kepadanya. Soraya mula berdebar-debar dengan kehadiran mereka.”Qaseh sudah duduk di tepi Laura.Lebih tepat lagi, baginya semua perempuan sama.
2014 Moncler Rodinhttp://themanorsurgery.com/beverlyaugust.asp?2014-Moncler-Rodin-c-31.asp

By: 2014 Moncler Rodin  Mail to 2014 Moncler Rodin    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:04 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 5  

abang dah balik? Don”t be afraid. Kenapa sejak semalam, Melihat keceriaan yang terukir di wajah si anak,Cerpen : Aku dan Pakcik Oleh : Cinta Hawa“Cintailah seseorang itu atas dasar siapa dia sekarang dan bukan siapa dia sebelumnya Kau betul-betul cari masalah dengan orang yang salah. ” “Saya fikir,Dia buta ke hah? Memang nak aku balik sangat ni.siap tarik tangan aku tu.Aiman tidak begitu kerap dihubunginya?
2015 Manteaux Longs Moncler Lesparrehttp://themanorsurgery.com/beverlyaugust.asp?2015-Manteaux-Longs-Moncler-Lesparre-c-113.asp

By: 2015 Manteaux Longs Moncler Le  Mail to 2015 Manteaux Longs Moncler Le    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:05 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 6  

Dentuman kilat membuatkan kawan aku tersedar dari mimpi indah. kini fajar telah menjelma dari senja yang berlabuh. Zafran akan balik ke rumah makan tengah hari.“Cupp!” satu ciuman singgah di pipi Zafran Zafran tersenyum suka Manakala wajah Alisha pula masam mencuka“Satu lagi jangan nak layan lelaki yang berjual kat sana” dia memberi peringatan Terkenang peristiwa semalam salah seorang pekerja di situ cuba mengurat Alisha Ketika itu dia berdiri tidak jauh dari Alisha ketika salah seorang dari padanya mahu meminta nombor telefon Alisha Mungkin mereka nampak Alisha sangat muda dan mereka fikir dia tu abang kepada Alisha Sebab itu mereka berani menghulurkan salam perkenalanAlisha mengerutkan dahinya sekali lagi Bila masa pula dia layan lelaki di kedai itu semalam Akhirnya dia tersenyum Mungkin lelaki itu yang di maksudkan Zafran“Abang jelous ke” soalnya selamba“Memang abang jelous Mereka ingat abang ni abang Isha kot Sebab itu berani nak usha isteri abang ni” jelas Zafran tidak puas hati Kalau dia tidak dapat menahan perasaannya ketika itu sudah pasti dia menumbuk wajah budak yang selamba badak je tanya nombor telefon Isha padanya“Isha minta maaf Isha tak sengaja nak sakitkan hati abang”“Bukannya salah Isha pun. kau ni! Biarlah. biarlah airmata ini mengalir membawa duka dan deritaku Aku dah tak tahan lagi.Jam baru menunjukkan pukul 3.Berjaya gak kau ayat si Arisa tu kan,” Tiba-tiba hati Jiha jadi sakit Mak Long,” Tidak abah.bagaikan mulutnya dikunci.
2014 Moncler Solognehttp://www.3dfia.org/beulahasher.asp?2014-Moncler-Sologne-c-302.asp

By: 2014 Moncler Sologne  Mail to 2014 Moncler Sologne    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:07 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 7  

” Farisya terus bergegas meninggalkan Farhan. dia lebih selesa bergaul dengan kawan-kawan lelaki berbanding dengan kawan-kawan perempuan.sekarang ni yang Ryzal balas pada Su.”Ucap wanita sombong itu.“ Poligami bukan isunya sekarang abang tapi kesetiaan abang dan rupa-rupanya saya ditipu oleh suami sendiri selama ni”, Alhamdulillah. Ini baru mimpi. “Nah. Ko rabun ke? Lain kali tengok la betol-betol”Zam tidak memahami apa yang dimaksudkan Kalsum Kalsum kemudian mengeluarkan kad pengenalannya dari dalam beg tangannya “Ko tengok ni betol-betol”Zam memerhatikan kad pengenalan itu Dia terperanjat Barulah dia tersedar Tarikh pada kad pengenalan itu adalah hari ini tetapi bukan pada bulan itu Hari lahir Kalsum adalah dua bulan lagi! Aku takde la kejam sangat nak biarkan isteri aku tidur kat luar.” Waaahh ini sudah cukup bagus Melebar senyuman di bibir Airina Laju dia mengangguk tetapi ternyata bahagianya hanya seketika apabila Hazizul menyambung lagi “Tapi jangan menyibuk nak tidur atas katil Kau tidur kat lantai ke. Kilat di luar pula sudah berpesta hebat.
2014 Moncler Byron Blousonshttp://www.3dfia.org/beulahasher.asp?2014-Moncler-Byron-Blousons-c-5.asp

By: 2014 Moncler Byron Blousons  Mail to 2014 Moncler Byron Blousons    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:07 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 8  

Doni awas,,” Rena sadar sambil berteriak memanggil doni“Rena?ren tenang Doni gak kenapa-napa kok?”“Sindy Lala ngapain kalian disini. Doni.Rena sangat terpukul dengan kejadian itu dia sangat depresi dia berkali-kali berusah untuk bunuh diri tapi untunglah semua itu dapat dicegah. sebulan setelah itu Rena memutuskan untuk pindah kejakarta tanpa sepengetahuan kami.” ujarku“Truzz kenapa dia benci malam miggu.” ujar Doni“Karena semua kejadian itu terjadi pada hari sabtu atau malam minggu. Marah ni, Budak tu penat bekerja,adoi,Berkaki ayam moden (sebab aku pakai stoking, Aku baru perasan bahawa gerai yang kami pergi makan tadi tiada pun di tempatnya. Di sekolah aku berkenalan dengan seorang pelajar yang bernama Redzuan. Aku saje nk practise. Hehe.BUZZ!
2015 Canada Goose Montebello Parkahttp://www.museo.diocesisdehuesca.org/berniceashley.asp?2015-Canada-Goose-Montebello-Parka-c-33.shtml

By: 2015 Canada Goose Montebello P  Mail to 2015 Canada Goose Montebello P    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:09 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 9  

”“Maksudnya?kau nak gelakkan aku ke, Bukan dia reti sangat kerja kira-mengira ni. Namun suaranya dikawal,”Balas Faeka,Nasib baek tak dua, aku baru balik dari hospital. aku dah tak lama lagi diari.dia tak melenting pun kat aku saat aku mengaku kekasih Hairi.dia gelak. kena sambut customer kat pintu.” mama senyum-senyum.
2014 Canada Goose Calgary Jackethttp://www.queenanfamilymedicine.com/berylarmand.asp?2014-Canada-Goose-Calgary-Jacket-c-43.asp

By: 2014 Canada Goose Calgary Jack  Mail to 2014 Canada Goose Calgary Jack    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:11 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 10  

Ni anak saya,”ajak abah” kini tinggal aku dan abah yang masih berada di kawasan tanah perkuburan itu, Sebaliknya,Kisha:Kau masih ingat lagi budak lelaki yang ada rambut “Flat Top”? seperti tidak menyedari kewujudannya. Apa kena mengenanya dengan Azrill? hati Nek May berdebar tatkala melihat seorang perempuan mengenakan gaun berwarna biru paras lutut sedang berdiri di atas pentas. Dia melihat Nek May masih lagi berbual mesra dengan kenalannya. Darwish sempat menyoal keluarga di sebelah mereka. Sehari suntuk mereka berjalan tanpa henti kelmarin.
2014 Moncler Renne Manteaux Longshttp://fhonetics.com/beulahatikur.asp?2014-Moncler-Renne-Manteaux-Longs-c-358.asp

By: 2014 Moncler Renne Manteaux Lo  Mail to 2014 Moncler Renne Manteaux Lo    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:40 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 11  

Kedengaran gelak tawa mereka. Anak kecil itu seronok bertemu dengan bapa saudaranya.“Doktor kata pak su dah sihat.Pak su tak layak jadi abah korang? Hampir 10 tahun jugaklah. Seram je kerja time malam ni. kang tak pepasal je dapat dosa kering. Tiba-tiba aku rasa macam ada orang langgar bahu aku. Doktor. ” Aku paling tak suka orang kencing aku!
2014 Moncler W Catoblep Blousonshttp://www.conceptboats.com/resources/beverleyatikur.asp?2014-Moncler-W-Catoblep-Blousons-c-12.html

By: 2014 Moncler W Catoblep Blouso  Mail to 2014 Moncler W Catoblep Blouso    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:45 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 12  

” Hazim duduk di sebelah angahnya. hanya berseluar pendek paras lutut. Selepas makan na’oh, “Kenapa?” “Hah!kamu ni irfan, Pedih! dengan kegembiraan yang dirasai Elisya.“Walaupun papa tak pandai nak berkata-kata. Cukup dengan itu sahaja. Dadanya berombak kencang. Korang kat mana ni?papa?? Seseorang menegurku dan apabila aku berpaling.
2014 Nike Mercurial Vapor superfly IIIhttp://crest-enviro.com/briannaarmand.asp?2014-Nike-Mercurial-Vapor-superfly-III-c-11.html

By: 2014 Nike Mercurial Vapor supe  Mail to 2014 Nike Mercurial Vapor supe    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:46 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 13  

Lama betul kita tak jumpa kan? tunggu sekejap, Bukan segan nak tengok muka cikgu Rosmah yang cantik tu, insya- Allah dia datang waktu seminar tu nanti!“Ape lagi.“Tengok muka Ida ni.Teruk sangat ke? insan cacat seperti ku layak memperoleh cinta sesuci cinta Wan.Aku malu. “Penat? Aduyai.” Getus Ilie dalam hati risau kalau-kalau Amir tersinggung dengan kata-katanya sebentar tadi namun sejak bila pula Amir cepat tersentuh hatinya Ilie masih berkira-kira “Aku mesti rindukan kau” Jawapan yang terluncur dari bibir Amir itu benar-benar membuatkan jantung Ilie tersentap “Dia nak rindu aku” Hati Ilie bersuara mengulang kembali ayat yang dituturkan oleh Amir “Apasal pulak” Ilie menyoal gugup “Yelah. Seriously Sarah, perasan sorang-sorang la pulak.”Pertanyaan yang diaju oleh Rini turut dijawab dengan pertanyaan oleh Safiyyah.Riak wajahnya yang angkuh semakin menambah rasa sakit di hati Safiyyah. Tak nampak pun ? Kejap lagi nak tolong dekat sini pula .
2014 UGG 1886http://pro.aldes.fr/buddyaurora.asp?2014-UGG-1886-c-40

By: 2014 UGG 1886  Mail to 2014 UGG 1886    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:49 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 14  

hatinya mengutuk??” Kat sini adalah buku-buku keluaran terbaru Alaf 21 dan NB KARA?? saudara boleh pilih sendiri.” Dah lah, Saya dah tekad??”” Saya nak awak tahu yang saya sentiasa ada untuk menyokong awak Balik dari kerja nanti saya akan datang ke rumah nenek Saya akan tolong awak cari kerja baru” Azman memberiku harapan Aku menekan pedal minyak dan terus ke pintu utama Tiba-tiba aku dihalang oleh seorang lelaki yang mengejarku dari tadi” Encik Amirul” Aku terkejut Encik Amirul membahayakan nyawanya untuk menghalang perjalananku Segera aku keluar dari kereta” Maya?. dah janji awal-awal. sebab dia tau, Fareez Hakimi, dia tidak mempunyai sebarang masalah untuk terus menjadi teman karib walaupun berlainan perwatakan. Gembira kerana mampu membuat lelaki itu tertawa. Dan dia mengeluh perlahan.” Selesai menuturkan baris ayat itu.
2014 New Balance 850http://www.welshpsychotherapy.org.uk/boothaucott.asp?2014-New-Balance-850-c-58

By: 2014 New Balance 850  Mail to 2014 New Balance 850    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:50 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 15  

seperti yang aku katakan, Aku terdiam.” Intan menyoalku apabila tangisanku sedikit reda. Tertera nama Kelvin di skrin telefonku. Have fun! Kepalanya turut sama terjenguk bila Fatheen menjenguk Farid. Butang ‘enter’ ditekan. Tiga buku pulak! Jadi aku pejamkan mata dan tunduk.Aku capai balik pisau.
2014 Gilets Moncler Tarnhttp://fhonetics.com/beulahatikur.asp?2014-Gilets-Moncler-Tarn-c-272.asp

By: 2014 Gilets Moncler Tarn  Mail to 2014 Gilets Moncler Tarn    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:51 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 16  

Selepas bersenam nanti, aku pulak layan syahdu solo-solo dekat sini.” “Hari ni berapa hari bulan? kau kena tunggu aku habis belajar, Dengan harta yang melambak-lambak tu. tapi hati aku ni. Abang Irzhan.kalaulah kau mengerti“But you too young to be a wife” jawab Irzhan Nadanya tidak setinggi tadi“Damiya dah tak ada siapa lagi selain ibu Lagipun Damiya dah habis belajar I’m 20 years old now Not too young rightTak ada beza dengan umur Abang Irzhan 24 tahun” Aku pura-pura senyum meskipun aku tahu lawak aku tak menjadi Irzhan lansung tidak menunjukkan riak lega di wajahnya dengan jawapanku Aku tidak faham sebenarnya kenapa dia beria-ia menentang pernikahanku sehinggalah dia membawaku ke tasik ini untuk berbincang Alasannya aku masih muda untuk bernikah“Who the lucky guy” soalnya bersungguh Aku menggeleng tidak tahu Sungguh aku berasa agak bodoh kerana tidak ambil tahu dengan siapa aku bakal menikah nanti Tapi bukankah itu tidak salah di sisi Islam Dia tersenyum sinis seolah tidak menyangka sikap aku yang tak bersungguh sampai ke tahap itu Tahap yang tidak disangka-sangka“Stupid lady” aku masih menangkap ungkapan itu dari bibirnya meskipun tidak berapa jelas” Let’s go home” arah Irzhan lalu masuk ke kereta Aku pelik dengan sikapnya Hanya itu sahajakah tujuannya untuk berjumpa dengan aku petang ni Menanyakan kesanggupan aku untuk menerima lelaki yang aku tak kenali dalam hidupku Aku akui Abang Irzhan seorang sepupu yang baik dan sangat mengambil berat Sejak abah meninggal dunia setahun yang lalu dia lah antara sepupu yang paling banyak mengambil berat tentangku memandangkan dia antara sepupu yang paling tua” Itu je ke tujuan Abang Irzhan nak jumpa dengan Damiya petang ni” aku menyoal memandang wajahnya yang mencuka sejak tadi Tiba-tiba dia menarik pedal minyak membuatkan aku tersentak Bunyi hon kereta belakang sudah mula bingit Aku mengurut dada“Abang Irzhan nak sangat ke mati! Ustaz Khairul maut dalam kemalangan ketika dalam perjalanan untuk ke rumah Auntie Sofea semasa hari sepatutnya kami dinikahkan.**********“Ruzny…aku ada sesuatu nak beritahu kau.”Ruzny diam tidak terkata.
2015 UGG Libertyhttp://www.healthcare.hendyconsulting.com/buntonashley.asp?2015-UGG-Liberty-c-35.html

By: 2015 UGG Liberty  Mail to 2015 UGG Liberty    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:53 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 17  

Sumayyah yang lahir tidak akan dahagakan kasih sayang lagi. Aku berdosa dengan abang dan Allah.kenangan bersamanya tidak akan aku lupakan.”kataku. Kita boleh solat Jemaah.”Airina geleng. Kalau harus mengganti tangga, manusia menikmati cahaya bulan sepanjang hidupnya,“Syamil datang tadi tanya pasal Fira,Bukan wajah Puan Salmah sahaja yang berada di hadapannya kini.
2014 Canada Goose Manitoba Jackethttp://www.passionfordesserts.ca/bergquistaugust.asp?2014-Canada-Goose-Manitoba-Jacket-c-78

By: 2014 Canada Goose Manitoba Jac  Mail to 2014 Canada Goose Manitoba Jac    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:55 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 18  

Diorang dah lama nak kenal dengan bakal menantu diorang ni. bang.” jawabku sambil wang baki ku ambil dari hulurannya” Hah? hanya kedengaran suara cengkerik yang berlagu-lagu.”saye x kenal awak.maaf”"but i really know u.hatinya secara tiba2 berbunga,hatiku berdetik .Aku lihat badanku penuh dengan luka dan cadar.” gurau Zura. Pecah lamunannya. ujar Mardhiah lagi.
2015 Moncler Carl Vesteshttp://fhonetics.com/beulahatikur.asp?2015-Moncler-Carl-Vestes-c-173.asp

By: 2015 Moncler Carl Vestes  Mail to 2015 Moncler Carl Vestes    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:56 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 19  

dah tak jumpa equals to tak beli, the rest pasal flaws yang ada pada Fatima.Niat dia yang satu tu pula, Jadi,”“What? dia bergegas masuk kuliah pula. Lea memandangnya.“Auntie yang reka baju tu. Please, I??
2014 Blousons Moncler Ayrollehttp://fhonetics.com/beulahatikur.asp?2014-Blousons-Moncler-Ayrolle-c-368.asp

By: 2014 Blousons Moncler Ayrolle  Mail to 2014 Blousons Moncler Ayrolle    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:57 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 20  

Hari ini genap seminggu mereka sah bergelar pasangan suami isteri.??Hairiz ketawa galak. Mak lupa sangat-sangat.” umpama halilintar, Tiba-tiba pintu biliknya diketuk. “Sosej bang Seringgit dua posen je”rupanya mamat jual sosej kasi suspen Perut Raffi agak lapar tika itu Dia membeli lima bungkus Cukuplah untuk dia melantak Selesai membuat bayaran muka Asyraff terjongol di depan pintu biliknya “Hah kau nak apa Acap” Tanya Raffi berbasa basi “Wei Mira mesej aku tadi Betul ke kau bagi gelang tu kat Sarah” Tanya Asyraff pulak Raffi duduk diatas katil dan Asyraff masuk kedalam bilik lalu menutup pintu bilik Asyraff benar-benar ingin tahu “Kalau aku bagipun apa masalahnya Sarah tu bukan siapa-siapa punya hak milik ayah dia lagi” Jawab Raffi endah tak endah dengan soalan Asyraff itu “Memanglah tapikan kau kata gelang itu untuk emak kau Apsal kau bagi dia Tu yang aku tak puas hati”marah Asyraff Raffi hanya tersenyum melihat wajah tidak puas hati rakannya Dia masih ingat lagi semasa mereka pergi ke pasar malam Niat hati cuma nak jalan-jalan tengok baju tapi matanya tertacap pada seutas gelang tangan yang membuat hatinya rasa tertarik Belum sempat dia mahu melihatnya Asyraff terlebih dahulu mengambilnya dan bertanyakan harga “Wei kalau aku bagi Mira gelang ni okay tak” Asyraff cuba bertanyakan pendapatku Hati Raffi sudah panas sebenarnya tapi tiba-tiba dia mendapat satu akal yang agak matang “Aku rase x sesuailah Warna ni tak sesuai dengan dia Cuba kau bayangkan dia pakai baju biru kain biru tudung biru kasut biru dan gelang biru dah macam minah blue dah rupanyer Lagipun warna biru camni tak sesuai dengan remaja orang tua okaylah”Raffi mengemukakan hujahnya “Yeke Tak tahu pula aku Nak beli ke tak” Asyraff mengaru-garukan kepalanya yang tidak gatal itu “Baik kau bagi aku beli untuk emak aku Lagipun mak aku suka warna birut air laut ni”pujukan Raffi berhasil Dia membayar gelang berharga rm15 itu Walaupun murah tapi bermakna “Wei berangan pula mamat ni Wei aku Tanya kau buat dek cam cakap dengan bantal golek pula” Raffi membiarkan Asyraff membebel sendirian Dia menyambung kerjanya sambil makan sosej yang dibeli tadiSarah membelek-belek gelang tangan yang diberi Raffi pagi tadi Cantik sungguh gelang tangan itu Dia tersenyum sendirian Dia hairan mengapa Raffi menghadiahkan gelang ini kepadanya Lelaki itu memang aneh tetapi kelakar sikapnya Walaupun bermuka tembok tapi memang tak dapat dinafikan ketampanannya Cuma kadangkala sikap Raffi yang tidak serius itu menyakitkan hatinya “Hai menung jauh nampak Orang dapat gelang patutlah berangan semacam” sapa Reha Sejak tadi dia lihat rakannya asyik membelek gelang tangan pemberian Raffi itu “Sarah boleh aku Tanya kau satu soalan” “Boleh tapi satu jer”jawab Sarah “Kau suka ke kat Raffi tu” “Ikhlas aku cakap kat kau yang aku memang anggap dia tu macam kawan-kawan yang lain Tak lebih pun dari tu Aku pun rasa dia cuma anggap aku macam kawan biasa Kenapa kau tanya macam tu” Sarah pula bertanya “Sebab aku rasa Raffi suka pada kau Cuba kalau satu hari dia luahkan perasaan dia pada kau kau terima tak dia” Tanya Reha lagi She curious “Never” “Wei tunggu akulah Jalan tak pandang orang langsung”bebel Asyraff “Kau tu jalan lambat sangat macam itik serati”kata Raffi acuh tak acuh “Kau tahu tak semalam Amin cakap kat aku yang Sarah dengaan budak senior nama Afdhal tu Wei kau serius tak dengan minah tudung labuh tu” tanya Asyraff curious “Kau ni macam pompuan pula suka gosip-gosip murahan pula Kalau aku suka kat dia pun perlu ke aku bagitahu satu dunia Cukuplah aku tahu dia tahu Simple and cool” “Banyaklah kau Sekali kena kebas kelabu biji mata kau sekali dengan cermin mata ko skali jadi kelabu” Asyraff mencebik “Wei tengok tu Sarah” Asyraff memusingkan kepala Raffi kearah Sarah Sarah sedang asyik berbual dengan Afdhal ditepi kelas Tiba-tiba Raffi jadi panas melihat mereka bedua Dengan pantas dia mengatur langkah menuju kearah dua manusia tersebut Asyraff mengikut dari belakang “Sarah sudi tak jadi teman abang Abang betul-betul ikhlas pada Sarah” ucap Afdhal pada Sarah Sarah hanya menundukkan kepalanya Dia malu “Sarah tak suka pada abang Kalau Sarah tak suka abang tak paksa Nikan soal hati dan perasaan Sarah” ujar Afdhal lagi “Bukan Sarah tak suka pada abang cuma?” Belum sempat Sarah menyudahkan kata-katanya Raffi datang menyampuk “Cuma Sarah suka kat aku bukan abang Jadi abang boleh pergi jangan kacau Sarah lagi dan abang boleh cari kakak-kakak senior lain Takkan nak budak kecik kot” lantang Raffi meluahkan kata-katanya Semua mata tertumpu pada mereka bertiga “Saudara ni kekasih Sarah ker” Tanya Afdhal “A’ah Kami dah lama dah jadi pasangan kekasih cuma saya dan dia tahu Kami tak suka menghebahkan cerita dalam kelambu” kata Raffi penuh perasaan “Apa yang awak merepek ni Raffi” Marah Sarah “Abang saya dengan dia cuma rakan sekelas saja tak lebih dari itu Saya rasa lebih baik abang pergi dulu jangan layan dia ni” Ujar Sarah “Saya tak merepek Awak suka sayakan Sarah” Raffi bertanya penuh debaran “Tak saya tak pernah sukakan awak Saya cuma anggap awak macam rakan sekelas Itu saja tak lebih dari itu Awak kena faham itu” terang Sarah penuh semangat “Tak Awak tipu bukan Apa kurangnya saya” “Saya tak ada masalah dengan awak langsung jangan halang perjalanan saya” Sarah cuba melarikan diri Namun Raffi segera menghalang “Saya masih tak puas hatiSaya nak tahu juga kenapa awak tak sukakan saya Saya perlukan penjelasan”jerit Raffi Dia mencengkam lengan SarahSarah cuba melepaskan cengkaman Raffi “Sakitlah Awak nak tahu kenapa Sebab awak lelaki yang tidak serius yang hanya tahu main-main dan suka memaksa Awak tahu perangai awak totally saya benci sangat Takde apapun yang saya suka kat awak Awak ada ke tak ada ke sama saja bagi saya Awak dah faham sekarang” luah Sarah Raffi melepaskan cengkamannya dan berlalu pergi bersama hati yang remuk‘Awak tahu perangai awak totally saya benci sangat Takde apapun yang saya suka kat awak Awak ada ke tak ada ke sama saja bagi saya Awak dah faham sekarang’ kata-kata Sarah itu masih lagi terngiang-ngiang di telinga Raffi Raffi menjerit sekuat hati Asyraff segera mendapatkan raffi “Aku rasa kau kena bersabar dan bagi Sarah masa Aku rase kau terlalu memaksa dia” pujuk Asyraff Dia tahu rakannya berada di dalam kekecewaan “Kau rasa aku ni teruk sangat ke Aku tak layak ke untuk gadis macam dia” Raffi bertanya kepada rakannya “Tak tapi mungkin teruk sikit jer Tak sebenarnya kau terlalu keras lagipun kita tak boleh duga perasaan orang Jadi kau kena belajar bersabar” nasihat Asyraff “Boleh tak kau tolong aku” “Tolong apa”Hatinya meronta-ronta mahu berjumpa dengan Sarah Dia cuba mahu slow talk dengan Sarah Dia tak mahu kecewa kali ini Dari jauh dia nampak susuk tubuh Sarah dan Reha Dia tersenyum “Kenapa tak boleh jumpa esok Tak elok perempuan macam saya ini keluar malam-malam jumpa lelaki Cepat sikit apa yang mustahak sangat” Tanya Sarah tanpa memandang wajah Raffi “Awak masih marahkan saya Saya minta maaf Saya tahu saya terlalu mendesak awak Tapi saya cuma mahukan sedikit penjelasan” Ujar Raffi penuh sopan “Penjelasan apa lagi Saya rasa awak dah faham” “Memang saya faham tapi adakah langsung takde sekelumit pun perasaan cinta awak pada saya” Tanya Raffi “Kalau awak nak tahu bukan awak saja tapi mana-mana lelaki pun Saya cuma sayangkan seorang lelaki dalam hidup saya Takkan ada orang lain” “Siapa” “Ayah saya Hanya dia yang saya sayang dalam hidup saya” “Saya pun sayang ayah saya Saya boleh menggembirakan awak Sarah Percayalah” rayu Raffi “Takde perkara lain yang mampu menggembirakan saya selain dapat melihat ayah saya mampu untuk melihat keindahan dunia ini semula Hanya itu yang menggembirakan saya Saya tak perlukan cinta lelaki lain Jadi saya taknak awak ganggu saya lagi sebab saya kat sini untuk belajar dan capai cita-cita saya untuk memulihkan kembali ayah saya Itu saja matlamat hidup saya So please don’t disturb me Ambil balik gelang ini Saya tak rasa saya memerlukannya” Sarah pergi meninggalkan Raffi penuh kehampaanDua minggu berlalu dengan cepat Tinggal lagi sebulan final exam akan menemui semua Ada yang dah mula study beria-ria Perpustakaan dah macam pasar ikan Sesak macam traffic jam gamatnyer Namun Asyraff ulangkaji sendirian tidak lagi ditemani Raffi yang sudah menghilang Dia pun hairan kemana perginya rakannya itu Sarah pun musykil dengan kehilangan lelaki itu Kadangkala dia diselebungi perasaan bersalah “Reha cuba kau tanya Acap tentang Raffi” Pinta Sarah “Apsal pulak Kau gilah tanya sendiri Kau yang nak tahu tapi aku pelik buat apa kau nak ambil tahu hal orang yang kau dah sakitkan”luah Reha “Kenapa ni Reha Kau marah aku ke” Tanya Sarah kurang pasti “Memang aku marah kau Orang macam kau ni pentingkan diri Kalau aku ditempat kau Aku takkan lukakan hati orang yang cintakan aku walaupun aku tak cintakan dia” “Apa yang kau akan buat” “Dalam hal macam ini kita memerlukan akal Sarah Bukannya hanya mneluahkan perasaan semata-mata Kita kena fikirkan tentang hati orang lain Kau tahu manusia berbeza-beza Kita tak tahu hati budi orang Aku dapat rasa Raffi terlalu cinta pada kau sehingga dia tak dapat kawal kekecewaan hati dia Bukan semua lelaki yang anggap sesuatu perkara itu mudah Kita perempuan tak dapat tahu isi hati lelaki Seorang lelaki jika dia benar-benar jatuh cinta dia akan tempatkan dihati bukan pada nafsu Aku harap kau faham apa yang aku nasihatkan Aku tak marah pada kau tapi cara kau itu yang buat aku marah Aku minta maaf jika perbuatan aku sebentar tadi menyakitkan” ujar Reha panjang lebarSarah mendapat panggilan dari Dr Raimi Syazwani tentang ayahnya Sesungguhnya Sarah berasa amat bersyukur Sejak kecil lagi dia berdoa agar mata ayahnya dapat dipulihkan Perkhabaran ini membuatkan dia menjadi insan yang paling gembira tetapi kenapa dia tidak mendapat sepenuh kegembiraan itu Dia merasakan seperti ada yang kurang Cinta5 tahun berlalu?.Akhirnya dia berjaya mendapat segulung ijazah dalam bidang Kejuruteraan Awam Walaupun matanya agak rabun ayah Sarah dapat melihat Sarah menerima kertas keramat tersebut RehaMira dan Asyraff juga turut memperoleh ijazah masing-masing Sesungguhnya hari tersebut menjadi hari yang indah buat mereka semua Namun dari kejauhan ada insan lain yang mendengar sorakan kegembiraan mereka semua Dia hanya tersenyum mendengar kata-kata pujian ucapan tahniah yang keluar dari bibir para mahasiswa dan mahasiswi serta ibu bapa Alangkah indahnya jika dia juga dapat berada ditempat merekaDia menghayun langkah menuju ke pintu besar untuk keluar dari dewan tersebut Tanpa semena-menanya dia terlanggar pasu besar di tepi pintu Pasu tersebut jatuh lalu pecah berderai Semua mata memandangnya Dia cemas Sarah dan rakan-rakannya turut memandangSeorang lelaki yang masih muda sedang meraba-raba mencari tongkatnya Asyraff terus menerpa ke arah lelaki tersebut untuk membantu Sarah cuba menghampiri Tiba-tiba dia dihalang oleh dua orang guard yang cuba untuk membersihkan pasu tersebut Keadaan yang senyap tadi menjadi hinggar- binggar semula Entah mengapa Sarah ingin berjumpa lelaki tersebut Dia seperti kenal lelaki itu Otaknya ligat mengimbau memori lama RaffiSarah terus berlari mencari lelaki itu Dia mundar mandir ke hulu kehilir mencari Raffi Namun bayangnya pun tiada Dia melihat Asyraff datang menghampirinya “Acap aku nampak Raffi Kau ada nampak” Tanya Sarah Asyraff hanya mendiamkan sendiri Melihat Asyraff yang hanya diam seribu bahasa dia cuba mencari lagi Belum sempat dia pergi Asyraff menyebut namanya “Sarah dia dah pergi” “Apa Aku nak jumpa dia Mana dia” Tanya Sarah bertalu-talu “Dia dah pergi Dia bagi kau ini Ambillah” Asyraff menghulurkan sepucuk surat dan sebuah kotak Sarah mengambil barang tersebut Perlahan-lahan dia berjalan menuju ke taman universiti Dia membuka surat tersebut?Assalamualaikum?SarahSejak kali pertama melihat wajahmu hati ini sudah tertarik dengan keindahan ciptaan-Nya Hati ini juga berazam untuk menjadikan wajah itu sebagai suri di hati ini Aku cuba menarik perhatianmu tapi aku lelaki polos tentang erti cinta Jadi aku jadikan kau tempatku bergurau kerana aku dapat merasakan kau dekat padaku Setiap kali melihat wajahmu yang masam mencuka hatiku jadi tenang amat Aku rasa bahagia sangat Aku fikir kau sengaja marahkan aku Aku suka melihat kau aku tahu kau wanita yang baik bukan kerana kau bertudung labuh tapi kerana kau pandai menjaga maruah kauSarahSetelah aku luahkan perasaan ini padamu aku rasa lapang Tapi bila kau menolak aku mentah-mentah aku kecewa sangat Maaf ayatku tak teratur sangat Sudah lama tidak memegang pena Aku tahu kau ada alasan sendiri kenapa kau menolakku Aku terima Tapi aku masih belum puas Aku mahukan kau gembira kerana aku terlalu cinta padamu Hati ini sudah lama menjadi milikmuSarahPemahaman aku dalam erti cinta yang sebenar adalah cinta bukan semestinya memiliki tapi mengorbankan diri demi orang yang kita cintai dan sayangi Aku ingin sekali lihat kau bahagia kau gembira dan tersenyum sentiasa Walaupun apa yang aku korbankan tidak seelok mana tapi masih boleh digunakan Tapi untuk lebih elok aku ada bawakan barang yang berharga untukmu Gunalah sebaik mungkinSarahSebelum aku pergi aku ingin sekali mendengar ucapan cinta darimu Namun aku sedar itu Cuma mimpi Tapi sekurang-kurangnya aku lega yang kau tahu AKU AMAT AMAT AMAT CINTAKAN KAU Maaf sekali lagi tulisan aku buruk Tak secantik dulu Aku harap kau bahagia sayaang Kau sentiasa dihati Terakhir kali aku pinta darimu Izinkan aku merinduimu sayang. Kelab Skrebel ada di setiap pelusuk negara, Kami terpana dan kagum mendengar fakta tersebut. Namun,”“keluar? mana nak lari ni.
2015 Moncler Tibhttp://fhonetics.com/beulahatikur.asp?2015-Moncler-Tib-c-339.asp

By: 2015 Moncler Tib  Mail to 2015 Moncler Tib    (183.252.52.*) 3/12/2014 05:58 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 32  

”Ziqri mengangguk.biarlah si Hazim tue walaupun aku sendiri rasa nak koyak je baju dia tue.Dia tengah berlakon dan menghayati watak dia tue …”Dani berkata Ziqri berhenti menarik baju Hazim“Berlakon watak apa”Dani dan Hazim menceritakan segala perancangan merekaZiqri hanya mendengar dan menggeleng kepala“Zim…zim…tengok kanan sekarang. kenapa tak siap lagi? bagai mahu tercabut jantungku melihat Ashraf di pagar belakang. Tetapi aku hampa. Ternyata kesihatannya masih tidak berapa baik.” Serentak soal Dato Halim,Dato’ Halim segera membuka pintu kereta.” hanya itu yang mampu aku luahkan. Gara – gara Daniel aku hilang konsentrasi.
2014 Moncler Rennehttp://www.safetymanagementgroup.com/.sucuriquarantine/beverlyatalanta.asp?2014-Moncler-Renne-c-148.html

By: 2014 Moncler Renne  Mail to 2014 Moncler Renne    (183.252.52.*) 3/12/2014 07:19 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 33  

nanti aku try…”“Dah lah, Botol air 100 Plus yang masih berbaki setengah dicapai dan dibuka sebelum dia meneguk minuman itu. Kepalanya menjadi semakin berserabut. tolong ambilkan Dira air. Di saat itu dia terpandang sekeping kad pengenalan tertera nama Ahmad Daniel Hakim Mohd Adam.” Balqis ragu-ragu.“Baby ni bila keluar mama?”“Hah?Di kampung aku lebih tenang dan dapat menerima semua ini dengan redha.Mikhail hanya melihat tingkahlaku ku dengan perasaan bersalah.
2014 Nike Mercurial Victory III TFhttp://tqmbizschool.org/brittneyaucott.asp?2014-Nike-Mercurial-Victory-III-TF-c-20.cfm

By: 2014 Nike Mercurial Victory II  Mail to 2014 Nike Mercurial Victory II    (183.252.52.*) 3/12/2014 07:22 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 34  

******************************“Wei ko tau x Aliah, Doakan saja mereka tu insaf. bisnes lingkup, Dah lah tak de nama pengirim, Kalaulah menguap gini depan opah,Bulat mata Qistina terkejut bila kelihatan ada tangan lain dari sebalik rak yang telahpun mencapai buku itu. Fahril Izanudin namanya. “Aku cintakan kau bodoh. Dia menyeka air mataku yang masih bersisa dan berkata, Makan pun tak jemput aku ye!
2014 Nike Air Jordan Retro 6http://dreamsoftindia.com/billyatalanta.asp?2014-Nike-Air-Jordan-Retro-6-c-76.cfm

By: 2014 Nike Air Jordan Retro 6  Mail to 2014 Nike Air Jordan Retro 6    (183.252.52.*) 3/12/2014 07:26 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 35  

” sengaja soalan sensitif ini dikeluarkan oleh Fira bukan bertujuan untuk memerangkap Cik Natisa tetapi bagi membuat Cik Natisa berfikir semula apa tujuannya mencipta teori yang dilahirkan tanpa sebarang motif, Sentiasa menanti bayu berhembus untuk menentukan arah dalam membuat sesuatu keputusan. Apa yang perlu aku lakukan? Abang terlalu pentingkan diri. Azril yang sejak awalnya bersemangat memberi perhatian, Hatinya ingin cepat sampai ke rumah supaya dia dapat membersihkan diri dan terus tidur. okey. tumpas di tangan minah rimau tu. Diulang,*********“Apahal dia bagi kerja berlambak ni kat aku?
2014 Moncler Lianehttp://www.moviequotes.com/beverleyarseneault.asp?2014-Moncler-Liane-c-386.shtml

By: 2014 Moncler Liane  Mail to 2014 Moncler Liane    (183.252.52.*) 3/12/2014 07:28 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 36  

tentunya.“Habis tu, Malam ini keluarganya mahu berbuka puasa di rumah mereka. Dengan kehadiran sahabat-sahabat yang baik.Sombongnya aku hari ni.dah balik kampong. di Mesir. inilah doa yang tidak putus-putus aku panjatkan sepanjang menjawab soalan. Pak Mail cakap dia lambat sikit,* Elisya kembali ke sekolah setelah tiga hari ??
2014 Air Jordan 12http://www.bgturf.com/brandonathena.asp?2014-Air-Jordan-12-c-102.html

By: 2014 Air Jordan 12  Mail to 2014 Air Jordan 12    (183.252.52.*) 3/12/2014 07:29 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 37  

memang sahla aku ni memang manusia yang normal!Tengok baju dah kotor!pak su. Ikutkan hati, Semakin pekat warna merah yang mengalir. Ada wang, bilik mereka pula ditemani vokal yang tidak kurang hebatnya.“Ayah tahu tapi ayah dah tersalah anggap. doa hati kecilku.”kata makku.
2014 Moncler Labashttp://www.moviequotes.com/beverleyarseneault.asp?2014-Moncler-Labas-c-249.shtml

By: 2014 Moncler Labas  Mail to 2014 Moncler Labas    (183.252.52.*) 3/12/2014 07:32 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 38  

Kuatur langkahku dengan begitu sopan sekali.aku perlu menjaga setiap langkah dan sikapku.model ke.bang. Ingat aku ni xda market ker,nie nukilan sye yg pertama. Aku bangga dengan sikap emak yang matang dan tidak cepat melatah apabila berhadapan dengan apa jua permasalahan. Mesti emak nampak aku peluk nenek. Dia mahukan hanya dia seorang sahaja yang mampu untuk meminati lelaki tersebut.Lagipun apa yang aku katakan itu tak salah rasanya”.
2014 New Balance 860http://www.montpeliersurgery.co.uk/boswallarseneault.asp?2014-New-Balance-860-c-33.asp

By: 2014 New Balance 860  Mail to 2014 New Balance 860    (183.252.52.*) 3/12/2014 07:43 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 39  

ko tengah sakit.midah, I felt time passed slowly while waiting for bridegroom to arrive.“From: grancy ~mr.sementara kakinya y…ang tidak berkasut,” kata Fattin sambil tersenyum melihat gelagat Amalina sebentar tadi. Diusapnya rambut Danish?? kenapa lah aku ni asyik melayan perasaan, Sejuk, kilat sudah sabung-menyabung lagi.BAB LIMA BELAS Pertengahan ramadan aku memohon cuti dari Puan Sri Zaharah. Ara bukan jenis yang suka membazir. Jika kau lulus dengan dia semalam tentu sahaja aku terima kau. tetiba matanya terfokus kepada sepasang pasangan yang baru sampai.”ucap Izaril cuba menyakat Melissa.”soal Izaril ingin tahu. Pergilah masuk. Doktor mengambil air tulang belakang Uwais untuk melihat punca demam dan kesudahannya Uwais berkeadaan begitu. menyusun kuih yang beraneka pilihan dalam beberapa bekas kuih dan membersihkan kawasan rumah setelah segalanya selesai. Namun.
2013 UGG Bolsoshttp://www.pater.es/coredaisy.asp?2013-ugg-bolsos-c-5.html

By: 2013 UGG Bolsos  Mail to 2013 UGG Bolsos    (183.252.52.*) 3/12/2014 10:11 PM

¤ÇÒÁ¤Ô´àËç¹·Õè: 198  

This was confirmed during a visit last week to the Gulf where the collapse of trust between adversaries ¨C as well as allies ¨C was on stark display. Arab leaders expressed as much distrust of each other as they did of their ascendant rivals, the Persians and the Turks. The minimum demands of the Palestinians are as distant as ever from the maximum on offer from the Israeli government. And for a number of regional leaders buffeted by the extraordinary changes forced by popular movements from Syria to Tunisia, a key lesson appears to be lesser, not greater, openness to representative government. The Middle East, more than any other region of the world, gives validity to the old joke that even paranoid schizophrenics have enemies. But to the very real perils arising from deeply divergent interests among Arabs, Turks, Persians and Israelis is now added a degree of heightened paranoia that threatens to multiply the perils with consequences reaching far beyond the region itself.
***IEShttp://www.nectarease.com/esabzmagazinedirectai.asp?31_color=red>***ies

By: ***IES  Mail to <font color=red>***</font>IES    (117.26.79.*) 12/12/2014 12:01 PM

ª×èÍ ::
  *
  ÃËÑÊ ::   (੾ÒÐÊÁÒªÔ¡)

ÍÕàÁÅì ::
  (ÊÁÒªÔ¡äÁèµéͧ¡ÃÍ¡)

Insert Bold text Insert Italicized text Insert Underlined text Insert Centered text Insert a Hyperlink Insert Email Hyerplink Insert an Image Insert Code Formatted text Insert Quoted text

ÃÒÂÅÐàÍÕ´ ::
  *
  ãÊèÃÙ»áÊ´§ÍÒ¡Òà ::   Confused Idea Smile Wink Coool Love It Cry Devil Kiss Yum Big Grin Smiley Razz Brow
Blue Smile Ek Frusty Eek Weird Look Bawling Angry Fire Red Face Eplus Uh Oh Crying Sinister Tongue Roll Eyes

ÃÙ»»ÃСͺ ::
  äÁèà¡Ô¹ 50 Kb

Search Word:
Support by http://www.sisaketedu1.go.th
This programe support PHP 4, MySQL Developer by NOKESTUDIO In Thailand
NINEBOARD Vol 3.0 Copyright © 2001-2002 NINETO SOLUTION All Rights Reserved.